widok dla słabo widzących youtube facebook

Konferencja podsumowująca projekt

Kończy się maj, a wraz z nim nasz projekt. Przez ponad rok z zainteresowaniem obserwowaliśmy, jak wdrażacie w swoich szkołach idee „Szkoły Współpracy” i przez swoje działania na każdym kroku udowadniacie, że nie ma rzeczy niemożliwych, jeśli połączy się siły w słusznej sprawie.

2015-05-31 19:54:51

„Szkoła w środku puszczy” – integracyjny bieg terenowy

Dobre relacje uczniów, nauczycieli i rodziców gwarantują udaną współpracę przez cały rok szkolny. Dlatego tak ważne jest, aby w szkole stwarzać możliwość wspólnego spędzania czasu. Społeczność związana z Liceum Ogólnokształcącym imienia Czesława Tańskiego położonego w malowniczej Puszczy Mariańskiej wpadła na pomysł, aby integrację połączyć z promocją aktywnego trybu życia i lekcją zdrowej rywalizacji. Zobaczcie, co zaproponował samorząd uczniowski.

2015-05-29 19:51:29

Uczniowska Baza Dowodzenia

Pisaliśmy już o tym, że w szkole potrzebna jest przestrzeń przeznaczona tylko dla uczniów. Czasem naprawdę niewiele potrzeba, aby zorganizować „samorządówkę” swoich marzeń. W Liceum Ogólnokształcącym imienia Adama Mickiewicza w Strzyżowie uczniowie mają prawdziwe centrum dowodzenia. Zobaczcie, jak do tego doszło i jak wyglądała współpraca samorządu uczniowskiego, rodziców i nauczycieli.

2015-05-27 19:59:10

Debatowanie w warszawskim gimnazjum

Na naszym blogu wiele razy pisaliśmy o debatach. Nie jest to przypadek. Debaty znakomicie sprawdzają się, gdy chcemy wspólnie podjąć ważne dla szkoły decyzje lub dowiedzieć się czegoś nowego na dany temat. Debaty są też świetną okazją do integracji uczniów, nauczycieli i rodziców. Zobaczcie, co przeprowadzenie debaty zmieniło w Gimnazjum nr 30 im. generała Kazimierza Pułaskiego w Warszawie.

2015-05-23 07:34:18

Zdrowe śniadanie w Ryjewie

Dziś prezentujemy kolejne działanie, które promocję zdrowego tryby życia łączy z integracją środowiska uczniów, nauczycieli i rodziców. Zobaczcie, jak wyglądał początek roku szkolnego w Gimnazjum imienia Mikołaja Kopernika w Ryjewie i jak uczniowie ocenili inicjatywę zespołu 6RUN.

2015-05-13 20:54:39